תפריט נגישות

הסבה לגז

מהיום משווים מחירים של הסבה לגז בקלות ובנוחות.
ממלאים את הטופס הקצר או מתקשרים 24 שעות ביממה ל-050-830-8400 כדי להשוות בין עסקים מומלצים בתחום.

השוואת הצעות מחיר בנושא הסבה לגז


גם אם מחירי הדלק עולים וגם אם הם יורדים (כן כן, גם זה קורה לפעמים), יש משהו בצריכת דלק שגורם לנו לא לאהוב אותה.
 
אם אנחנו מניעים את האוטו בשביל נסיעה של 5 דקות להקפיץ את הילדים לבית הספר או קופצים רגע למכולת אנחנו צורכים הרבה דלק מכיוון שההנעה של הרכב צורכת הרבה דלק מה שהופך כל נסיעה קצרה ליקרה, נסיעה של כמה דקות, בייחוד בפקקים יכולה להביא את הרכב שלנו, חסכוני ככל שיהיה לצריכה ממוצעת של 1:4 ליטר לאותה נסיעה קצרה. 
 
מצד שאני אם אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה של 100 קילומטר צריכת הדלק מגיעה ל-60 אגורות לקילומטר (60 ₪ לנסיעה) ברכב ממוצע ויכולה אף להגיע ל-100 ₪ אם מדובר ברכב פחות חסכוני.
 
אז מה עושים רוב הנהגים מלבד להתלונן? הם מחכים לפתרון שיגיע שיוריד את מחירי הדלק, בין אם מדובר בשינויים במיסוי על הדלק שמשפיעים על 50% ממחירו או שפשוט מחכים וממקווים שבעתיד יגיע תחליף לדלק היקר והמזהם. מישהו אמר גז לרכב כתחליף לדלק?
 
כבר 15 שנים יש בישראל ובעולם פתרון לבעיית מחירי הדלק רק שלא כולם מכירים אותו או לא כולם רוצים להכיר אותו. על מה מדובר אתם שואלים? 
 

מערכת גז לרכב

בטח כבר שמעתם על מכוניות חשמליות ומכוניות סולאריות, בין אם הן פועלות על חשמל לבד או שהן היברידיות (שילוב של חשמל ובנזין) אבל אם על רכבים המונעים בגז לא שמעתם אז הגיע הזמן שנחדש לכם.
 
דבר ראשון שחשוב לדעת - מה זה גפ"מ? הגז עליו מדובר נקרא - גפ"מ שזה גז פחמימני מעובה. גז לרכב זהו אותו גז שבו אתם משתמשים בבית להסקה או לבישול. הגז בטוח לשימוש בבית וברכב מכיוון שהוא מתעבה תחת לחץ נמוך.
 
דבר שני שחשוב לדעת, הסבת הרכב לגז אינה מבטלת את הנעת הרכב באמצעות בנזין אלא מתווספת אליו במקביל, דבר המאפשר לכם להמשיך לנסוע על בנזין במידה ונגמר לכם הגז במיכל הגפ"מ (או להפך).
 

אז איך הופכים את הרכב שלכם לרכב שמונע על גז ?

 
הסבת רכב לגז אורכת כמה שעות בלבד כך שלא תצטרכו להיפרד מהרכב שלכם ליותר מיום אחד.
 
חלק מחברות ההסבה לגז מציעות שירות של איסוף והחזרת הרכב יחד עם אספקת רכב חלופי כך שגם לא תצטרכו לשרוף זמן במוסך.
תהליך התקנת מערכת גז לרכב:
 
 • התקנת מיכל גז לרכב - מיכל גפ"מ הוא מיכל האוגר בתוכו את הגז והוא מגיע בגדלים שונים, ההחלטה לגבי גודל המיכל היא החלטה משותפת שלכם ושל בעל המוסך מכיוון שלא בכל רכב ניתן להתקין כל גודל של מיכל ולא תמיד תרצו את המיכל הגדול ביותר שכן התקנת המיכל מתבצעת באחד משני מקומות, בתוך תא המטען של הרכב או במקום הגלגל הרזרבי ברכב.
 • התקנת פיית התדלוק - מכיוון שמדובר במיכל שונה יש צורך ליצור פיית תדלוק בנוסף לפיית התדלוק של הבנזין ברכב. פיית התדלוק ממוקמת בחלקו האחורי של הרכב באותו הצד של פיית תדלוק הבנזין. הפייה סגורה עם מכסה אותו פותחים בזמן התדלוק (עם או בלי מנעול).
 • התקנת המערכת - ליבה של המערכת מותקן מתחת למכסה המנוע והיא מורכבת ממספר חלקים (מזרקים, שסתומים, מווסת לחץ איוד ויחידה לסינון הגז - פילטרים) מטרתם של כל החלקים האלה היא להזין למנוע את הגז במקום הבנזין. המערכת עצמה מנוהלת על ידי מחשב שדואג לבקר את כמות הגז שנכנסת למנוע כדי למזער את כמות הגז ומקסם את טווח הנסיעה.
 • התקנת לוח שעונים - בתוך הרכב יותקן לכם שעון קטן שלא תופס הרבה מקום שמציג בצורה פשוטה למדי את כמות הגז שיש במיכל. בנוסף ללוח השעונים יותקן ברכב מתג הפעלה שמאפשר לכם לבחור אם להשתמש בדלק בנזין או דלק גפ"מ.
 • בדיקת המערכת - התקנת המערכת מתאפשרת רק על ידי מתקין מורשה ואישור המערכת יכול להתבצע אך ורק על ידי בודק של הטכניון מטעם משרד הרישוי.
  טיפ חשוב : בדיקת תקינות מערכת גז הוא תהליך שלא מתבצע על ידי המוסך אלא על ידי בודק של הטכניון. וודאו שבדיקת ההתקנה מתבצעת באותו יום של ההתקנה כדי שלא תצטרכו להגיע למוסך פעמיים.
 • שינוי ברישיון הרכב - הסבת הרכב לגז מצריכה שינוי ברישיון הרכב משום שסוג המנוע הוא כבר לא בנזין אלא בנזין וגפ"מ. אך ורק לאחר אישור הבודק יתבצע השינוי ברישוי הרכב שלאחר תשלום האגרה תקבלו רישיון חדש בו שינוי בסוג המנוע.
זהו, לאחר ההתקנה הרכב חוזר אליכם ואתם מתחילים לחסוך, ובגדול.
 

מערכת גז לרכב יתרונות וחסרונות

יש כמה יתרונות גם כמה חסרונות למערכת וכדאי שתכירו את כולם כי לא מדובר פה רק באיזושהי הוצאה כספית שבמקרה הכי גרוע אתם יכולים לאבד את כספכם אלא מדובר פה בשינוי משמעותי ברכב שלכם שישפיע על הרכב ועל ההתנהלות שלכם מרגע ההתקנה ועד שתפרדו בשמחה או בעצב לטובת רכב אחר.
 
נתחיל ברשימת היתרונות שכן אתם נמצאים כאן בגלל אותם היתרונות.
 

יתרונות

 • חסכון בדלק - היתרון הכלכלי הוא הסיבה העיקרית שבגללה אנשים מבצעים הסבה לרכב שלהם. נכון להיום (יוני 2017) מחיר ליטר גז לרכב הוא 2.88 ₪ לליטר שהוא 47% ממחיר הבנזין 95 אוקטן שעלותו 6.18 ₪ לליטר בשירות מלא.
  מכיוון שליטר גפ"מ שווה ערך לליטר בנזין (לפחות ב-90%) בתחשיב הצריכה אנחנו מדברים על חסכון של כ-50% מעלויות הדלק!
 • איכות הסביבה -מחיר הגפ"מ נמוך כל כך ובהמשך גם צפוי להגדיל את הפער בינו לבין הבנזין המזהם מהסיבה שהוא לא מזהם ונחשב נקי לידידותי לסביבה יש למדינה אינטרס ברור שיותר ויותר כלי רכב יסעו בכבישי הארץ על גפ"מ ולא בנזין. מחיר הגז לרכב צפוי לרדת בשנים הקרובות בגלל מציאת מצבורי הגז בחופי ישראל.
 • טווח נסיעה גדול - רכב על גז מאפשר למעשה המצאות שני מיכלי דלק ברכב, האחד של בנזין והשני של גפ"מ כך שלדוגמא עם מיכל מלא של 45 ליטר בנזין ו-45 ליטר גפ"מ עם צריכה ממוצעת של 1:10 ליטר לקילומטר תוכלו באופן עקרוני לנסוע 900 ק"מ (מאילת לקריית שמונה וחזרה) לפני שתצטרכו לתדלק את הרכב.
 • חיי מנוע ארוכים - מכיוון שהגפ"מ אינו מזהם כמו בנזין כך גם השמנים במנוע אינם מזדהמים באותה מידה ולכן תחזוקת הרכב הופכת להיות זולה יותר והמנוע שורד יותר שנים.

חסרונות

 • הוצאה חד פעמית - להסבת הרכב לגז יש עלות חד פעמית שנעה בין 5,200 ₪ ל-10,000 ₪ והיא משתנה לפי סוג הרכב, סוג המערכת וגודל המיכל אותו תתקינו. למרות חסכון של 400-800 ₪ בחודש לנהג ממוצע, החזר עלות ההתקנה יכול לארוך כמה חודשים עד שנה דבר אשר יכול להשפיע על הרצון להשקיע באופן חד פעמי סכום של אלפי שקלים.
  עם זאת יש חברות הסבה לגז שמציעות פתרון פשוט של פריסת מחיר של התקנה המערכת לתשלומים, דבר המאפשר לא להרוויח ולא להפסיד בשנה הראשונה עד לכיסוי העלות ולהתחיל לחסוך החל מהשנה השנייה.
 • מקום ברכב - כאמור התקנת מיכל גז לרכב תתבצע בתא המטען של הרכב או במקום גלגל הרזרבי ברכב, מה שאומר שתאבדו את הגלגל הרזבי (אותו צריכים רק לעיתים רחוקות אם בכלל אך כשנתקעים בלעדיו זה יכול להיות לא נעים) או שהמקום בתא המטען שלכם יקטן.
 • כניסה לחניונים - למרות שמספרם קטן ישנם חניונים שאינם עומדים בתקנים של המשרד להכנת הסביבה ולכן לא מאפשרים כניסה של רכב מונע בגז.
 • תחנות תדלוק בגז - כל עוד רוב הרכבים בישראל נוסעים על בנזין ודיזל, מספר התחנות בהן ניתן לתדלק בגז לא יהיה רב כמו אותם תחנות סטנדרטיות. תחנות הגפ"מ נמצאות בפריסה ארצית אך לדוגמא לא תמצאו תחנה לתדלוק בגז בתל אביב.
  עם זאת בשל היכולת להמשיך לעבוד עם בנזין לא תתקעו בלי דלק.
 • לא רק גז - מכיוון שגז לא יכול לשמן את המנוע ואינו יכול לחמם אותו מספיק, כל נסיעה צריכה להתחיל בכ-3 דקות נסיעה על בנזין לפני מעבר לנסיעה על גז.
 • לא לכל רכב - ישנם כלי רכב מסויימים שלא ניתן להסב אך הם מתמעטים עם השנים בגלל חידושים טכנולוגיים בתחום. הסבת מנוע דיזל לגז לא אפשרית בשום צורה. 

בעיות

בהגדרה, למערכת גז לרכב אין בעיות. אם ישנן בעיות מדובר בתקלות נדירות במערכת עצמה. במידה ושמעתם על בעיות של הסבה לגז, לרוב מדובר על בעיות בהתקנה. ברגע שההתקנה מבוצעת כמו שצריך לא צריכות להיות תקלות. המוסכים הוותיקים והאמינים יציעו לכם אחריות ופתרון במידה ותתקלו בתקלה שכן אם לא, שמם הטוב יפגע.
 

מוסכי הסבה לגז

לאחר הסבת הרכב לגז נדרשת תחזוקה אחת לשנה שאותה ניתן לבצע במספר נקודות שירות של חברות ההסבה אך את ההסבה עצמה לא ניתן לעשות בכל מוסך אלא רק במכונים מורשים בעלי רישיון להסבה לגז. לפניכם רשימה של מוסכי ההסבה המוכרים:
 • התקנת מערכת גז לרכב בצפון:

  • ג'י גז (jgas) - חיפה  (משווקים של מערכת גז לאוטו של OMVL האיטלקית)
  • מוסך פאטון - נצרת עילית
  • עין המפרץ - קיבוץ עין המפרץ  (משווקים של מערכת זוולי האיטלקית)
  • ניר גז - כרמיאל
 • התקנת מערכת גז לרכב במרכז:

  • גרין קאר - בני ברק (משווקים של מערכת הסבה לגז של prins ההולנדית)
  • נענע גז - גבעת ברנר
  • עידן הגז - אזור (חולון)
  • גז פרו - עמק חפר (משווקים של מערכת גז Lovato האיטלקית)
 • התקנת מערכת גז לרכב בדרום:

  • מוסך מסמיה - צומת מסמיה (ראם)
  • עולם הגז - רהט
  • גז חסכן (לשעבר עדי גז טכנולוגיות) - קריית מלאכי
  • אוקטן קל - באר שבע
כאמור, חלק מחברות ההסבה יציעו לכם לאסוף את רכבכם ללא עלות ואף לספק לכם רכב חלופי ליום ההתקנה כך שגם אם אין בסביבתכם מוסך הסבה לגז זה לא מהווה בעיה.

תחנות תדלוק בגז

כיום יש כ-90 תחנות תדלוק הפרוסות מאילת עד קריית שמונה (כמעט). אלה הן החברות והערים המרכזיות בהן הן מציעות תדלוק גז לרכב.
מילוי גז לרכב מתבצע בדיוק כמו תדלוק רגיל בעמדה ייעודית לכך. לרוב בכל תחנה תמצאו עמדה אחת בלבד.
 • תחנות גז דור אלון - חברת דור אלון מובילה את התחום הגז ואף מקיימת שיתופי פעולה עם מכוני ההסבה במטרה להגדיל את המודעות ואת הצריכה של הגז. לחברה למעלה מ-30 תחנות.
 • תחנות ב: אילת, מצפה רמון, באר שבע, ירושלים, מודיעין, לוד, ראשון לציון, בני ברק, ראש העין, רעננה, געש, נתניה, חדרה, בנימינה, חיפה, קריית ביאליק, עכו, נהריה טבריה וכמובן כביש 6.
  לעיתים אף תמצאו פיות תדלוק של דור אלון בתחנות של חברות אחרות כחלק משיתוף פעולה בין החברות.
 • תחנות גז פז - לחברת פז יש מעט פחות תחנות, כ-20 ברחבי הארץ כאשר התחנות המרכזיות נמצאות ב: אילת, דימונה, באר שבע, גדרה, מודיעין, פתח תקווה, כפר סבא, עפולה, עתלית.
 • תחנות גז דלק - לחברת דלק יש מספר מצומצם של תחנות בצומת גולני, מודיעין, חצור הגלילית, חדרה, באר שבע ואפיקים.
בשנת 2013 פותחה על ידי יעקב גולדברג, לקוח מרוצה של הסבה לגז אפליקציה לאיתור תחנות דלק. האפליקציה פעילה אך פיתוחה הופסק ולכן היא מעודכנת עד לסוף שנת 2016. תוכלו למצוא את האפליקציה בחנות האפליקציות של גוגל בקישור הבא.
האפליקציה מאפשרת לאתר את תחנות גז לרכב בארץ ולנווט אליהם באמצעות אפליקציית הניווט אשר נמצאת במכשירכם.
 
בנוסף כיום באמצעות אפליקציית Waze ניתן לברר כמה עולה ליטר גז לרכב לפי תחנה אך העדכון מבוצע על ידי המשתמשים ולא על ידי התחנות עצמן.
 

תחזוקת המערכת

טיפול במערכת גז לרכב הוא פשוט ואף זול בהשוואה לטיפול במנועי בנזין.

סוגי טיפולים:

 • טיפול קטן - כל 15,000 ק"מ בו מחליפים מסנן לחץ גבוה - 140 ₪ + מע"מ לערך.
 • טיפול גדול - כל 45,000 ק"מ בו מחליפים גם מסנן לחץ גבוה וגם מסנן לחץ נמוך - 350 ₪ + מע"מ לערך.

עלויות

מחירי ההסבה נעים החל מ-5,200 ₪ ל-10,000 ₪ כאשר ככל שההתקנה מסובכת יותר ונפח המנוע של הרכב גדול יותר, כך עלות ההתקנה יקרה יותר. מרכיב נוסף שמשפיע על עלות ההתקנה היא גודל המיכל. בזמן שיש אנשים שיעדיפו מיכל קטן כדי לא לפגוע ביכולת האחסון שלהם ברכב, יש כאלה שיעדיפו לבקר כמה שפחות בתחנות הדלק וישדרגו את מיכל הגז שלהם (מתאים לרוב ברכבים מסחריים, ג'יפים וכו')
 
הכנו עבורכם רשימה של מחירי התקנה של רכבים נפוצים. המחיר ברשימה כולל את עלות ההתקנה בלבד ללא אגרות והוצאות נוספות כגון שדרוגים.

סיכום

חישוב כדאיות הסבה לגז הוא חישוב פשוט ביותר:

 • בדקו כמה ק"מ אתם נוסעים לשנה - לדוגמא 20,000 ק"מ
 • חלקו את מספר הקילומטר בצריכת הדלק לקילומטר - לדוגמא במקרה של 1:10 - 2,000 ליטר
 • הכפילו את הקילומטרים בעלות הדלק - לדוגמא כפול 6.18 ₪ לליטר וחלקו ל-2 (ההפרש בין מחיר ליטר בנזין לעומת מחיר ליטר גז) כדי לדעת מה גובה החיסכון השנתי - 6,180 ₪
 • בצעו השוואת מחירים בין חברות ההסבה, וקבלו הצעות מחיר. כל התקנת מערכת גפ"מ לרכב שתעלה לכם פחות מ-6,180 ₪ תחזיר את ההשקעה תוך פחות משנה ולאחר מכן תחסוך לכם 515 ₪ כל חודש.
אז כל עוד אתם לא מקבלים רכב ממקום העבודה שלא מגביל אתכם בדלק ומחירי הדלק כן מעניינים אתכם וכואבים לכם בכיס, לא תאמינו כמה הפתרון פשוט. בדקו עוד היום האם רכבכם מתאים להסבה לגז וקבעו הסבה בהקדם האפשרי.

אז למה אתם מחכים?

בתי העסק ממתינים לכם. מלאו את הטופס

לחצו לקבלת הצעות מחיר

או התקשרו 24 שעות ביממה 050-830-8400

התקשרו 24 שעות ביממה
ל-050-830-8400 לקבלת הצעות מחיר
סגור

השוואת מחירי הסבה לגז